Image

یک ماه گارانتی بازگشت وجه

بدون شرط!

چرا بازاریابی دیجیتال به صرفه ترین روش بازاریابی است

بازاریابی یکی از دغدغه های اولیه صاحبان مشاغل و مدیران شرکت ها برای ورود به دنیای کسب و کار میباشد و مسلما روشی که با حداقل هزینه بیشترین بازدهی را برای آنها داشته باشد، بهترین انتخاب خواهد بود. در این مقاله میخواهیم به مقوله بازاریابی آنلاین به عنوان یکی از به صرفه ترین روشهای بازاریابی بپردازیم.

داشتن وب سایت و به طور کلی بازاریابی آنلاین رویکردی است که متاسفانه صاحبان کسب و کار در کشور ما کمترین اقبال را در مقایسه با سایر کشورهای جهان از جمله همسایگانمان مثل ترکیه نسبت به آن داشته اند. اگر نگاهی به آمار ها بیندازیم و آمار دو کشور ایران و ترکیه را باهم مقایسه کنیم متوجه اختلاف شدید تعداد هاست و دامنه فعال در این دو کشور میشویم. آمار کشور ترکیه تقریبا 5 برابر ایران است. با توجه به نزدیکی جغرافیایی ، نزدیکی فرهنگی اجتماعی و همین طور نزدیکی تعداد جمعیت دو کشور، به این نتیجه میرسیم که مابین دو کشور تقریبا مشابه، افراد یک کشور به نسبت یک پنجم کمتر از دیگری با اینترنت و فواید بهره وری از آن در کسب و کار آشناست.

علیرغم اینکه کاربران اینترنتی در ایران درصد بالایی را تشکیل میدهند و روز بروز هم این تعداد رو به افزایش است ، در آن سوی ماجرا خوراک مناسبی برای این بازار و کاربران از جانب صاحبان کسب و کار به فضای وب داده نمی شود. در حال حاضر بخش وسیعی از مردم تشنه یافتن کالای مورد نیاز خود در فضای اینترنت هستند.(به دلیل راحتی و صرفه جویی در وقت و جذابیت در دسترس بودن اطلاعاتش در گوشی و یا تبلت شخصی خود) ولی در برخی موارد چون صاحبان کسب و کار آن کالا حضور فعالی در فضای اینترنت ندارند این کاربران موفق به کسب اطلاعات مورد علاقه خود نمیشوند.
زمانی که ارایه دهندگان (تامین کنندگان) کالا و خدمات مورد نیاز شما در فضای وب حضور دارند و شما با یک کلیک میتوانید آنها را پیدا کرده و بدون صرف وقت و هزینه مستقیما به سراغ آنها رفته و نیاز خود را برطرف کنید، حتما احساس رضایت خواهید کرد. این احساس رضایت را به جویندگان و نیازمندان محصولات خود نیز بدهید. صاحبان کسب و کارها یا به داشتن وب سایت و متدهای بازاریابی از طریق آنلاین اعتقادی ندارند و ضرورت آن را درک نکرده اند.(به دلیل ناآگاهی از مزایای آن). یا به قولی مطلب را درست و عمیق درک نکرده و راه را به بیراهه رفته اند. مثل افرادی که صرفا وب سایتی دارند ، آن هم نه درخور و مناسب و با ساختار صحیح، و مانند یک کالای بی مصرف و ناکارآمد در فضای بازاریابی آنها متروک مانده است. بازاریابی به این روش مانند هر روش دیگری اصولی دارد که باید طبق آن عمل کرد تا جواب گرفت. در غیر این صورت شما صرفا هزینه ای را (مثل هزینه ساخت وب سایت) بر بیزینس خود تحمیل کرده اید. بیشتر بدانید
امروزه به نظر میرسد طیف قابل توجهی از مردم به دلایل زیر تمایل دارند کالای مورد نیاز خود را ابتدا از طریق اینترنت جستجو کنند و به آسانترین شیوه ممکن آن را تهیه کنند:

1-آشنایی روزافزون افراد با اینترنت
2- مشغله های روزانه
3- گسترش یافتن محدوده معاملات و خرید و فروش ها و بیرون آمدن از انحصار فضا و جغرافیای محل
4- وجود بازار رقابتی

فرض کنید شما یک فروشگاه لباس دارید و مغازه شما در منطقه غرب تهران است. اگر همیشه آخرین محصولات خود را در ویترین وب سایت خود به نمایش بگذارید علاوه بر مشتریان منطقه غرب که با عبور از جلوی مغازه شما آگاه میشوند تمام کسانی که چه در شرق، شمال و یا جنوب شهر علاقه مند به محصولات شما هستند و شاید هیچ وقت گذرشان به سمت و سوی شما نیفتد، شما را پیدا کرده و مستقیما به سراغ شما می آیند. و چه بسا با سرزدن های مکرر بعدی برای پیگیری محصولات جدید، مشتری وفادار و دائمی شما شوند. در صورتیکه اگر وب سایت نبود قطعا عده زیادی حتی از وجود شما آگاه نمی شدند. شما باید حضور دایمی در وب داشته باشید تا مشتریان ، کارمندان ، همکاران ، و حتی سرمایه گذاران بتوانند براحتی شما را پیدا کنند. با داشتن وبسایت میتوانید مشتریان را از آخرین تغییرات کسب و کار خود به سرعت آگاه کنید.

در اینجا فواید مختلف داشتن یک وب سایت را می شماریم تا ببینیم چرا سرمایه گذاری در این حوزه به صرفه است:

 

کاهش هزینه تبلیغات

تبلیغات شما در هر قالب دیگری ، رسانه، مجله، بیلبورد، تلویزیون، تراکت، ... میرا و ازبین رفتنی (تمام شدنی)است. تنها فضایی که شما یک بار هزینه میکنید و تبلیغات شما تا ابد در دسترس باقی خواهد ماند، اینترنت و سایت شماست.شما باید در صورت نیاز به ازای هر نفر مشتری یک بروشور چاپ کنید. ولی در سایت خود یک بار مطلب را منتشر کرده و هزارن نفر از آن بازدید میکنند.

24 ساعته در دسترس مشتریان

حتی زمانیکه شما در خواب هستید تبلیغات آنلاین شما کار خود را ادامه میدهند بدون هیچ هزینه اضافی. یک وب سایت می تواند در هر ساعتی از شبانه روز توسط کاربر مشاهده شود و این امکان را فراهم می آورد مشتریان بالقوه شما فرسنگها دورتر از شما زمانیکه در خوابید یا شرکت بسته است، تصمیم به خرید از شما بگیرند. این نکته را مد نظر داشته باشید که اطلاعات وب سایت در خصوص محصول و خدمات شما بایستی به روز، کامل و شفاف باشد.

افزایش اعتبار

وب سایت تائیر زیادی بر اعتماد مشتری های بالقوه دارد. همان طور کارت ویزیت در جهت افزایش اعتبار شماست سایت هم همین طور حتی کمی بیشتر.

عبور از مرزهای جغرافیایی

وقتی قرار است تبلیغات شما به خارج از مرزهای جغرافیایی برود چه گزینه ای در دسترس تر و کم هزینه تر از استفاده از اینترنت میباشد.با حضور و معرفی خود در اینترنت، شما می توانید محدوده ارائه خدمات خود را گسترش دهید و کسب و کار خود را به تمام افراد علاقه مند و میلیونها کاربر اینترنت جهانی که درفضای وب به دنبال نیاز خود میگردند معرفی کنید.

تحقیقات بازار آسان

امروزه بسیاری از صاحبان وب سایت ها بخشی در وبسایت خود را برای دریافت نظرات و پیشنهادات مشتریان در مورد کالا و خدماتشان و به طور کلی برقراری ارتباط با مشتریانشان، در نظر میگیرند. با جمع آوری اطلاعات این بخش به سرعت و براحتی میتوان اطلاعات مفیدی درمورد تقاضای بازار هدف خود به دست آورد.

رصد کردن روند بازاریابی

ابزارهای رایگان و مفیدی (مانند google analytics) وجود دارند که با استفاده از آنها میتوان گزارشاتی حاوی اطلاعات زیر تهیه کرد:

چند نفر از سایت شما دیدن کرده اند ؟

محتوا و صفحات محبوب سایت شما کدام ها هستند ؟

بازدید کنندگان سایت شما از کجا آمده اند ؟
بازدید کنندگان سایت شما به چه قسمتی از سایت شما رفته اند ؟
چند درصد و یا چند نفر به محض دیدن سایت شما از آن خارج شده اند ؟
میتوانید با تحلیل این گزارشات روند بازاریابی خود را رصد کرده و کمی ها و کاستیها را برطرف و نقاط قوت و سودمند را تقویت و احیانا مواردی را برای شما سودمندی ندارند را از پروسه بازاریابی خود حذف کنید.

انعطاف پذیری ابزار تبلیغات

در وبسایت طیف تبلیغات گسترده تری دارید میتوانید علاوه بر عکس و متن (که در بروشور تنها اینها را دارید) از فیلم، صدا ، اینفوگراف ، ... استفاده کنید و هر وقت خواستید آنها را با مطالب جدید جایگزین کنید. (کاری که در رسانه های چاپی نمیتوان کرد)

جمع آوری بانک اطلاعات مشتریان راحت و ارزان

داشتن یک بانک اطلاعاتی از مشتریان از منابع ارزشمند بخش بازاریابی هر کسب و کاری محسوب میشود. یکی از سیستم هایی که امروزه فعالان اینترنتی به کار می برند استفاده از لندینگ پیچها است. به این گونه که از بازدید کنندگان وب سایت ها می خواهند در ازای دریافت چند نکته آموزشی یا عضویت در خبرنامه وبسایت و یا دانلود فیلم ، ای بوک و غیره، ایمیل و تلفن و پاسخ به چند سوال کلیدی از قبیل سمت و شغلشان را به شما بدهند.

ارتقا رایگان مشتریان بالقوه و جایگاه خود

تنها با انتشار مطالب آموزشی در خصوص محصولات خود بر روی وبسایتتان علاوه بر ارتقا سطح دانش مخاطبان در مورد محصولات شما، رباتهای موتورهای جستجو مطالب مرتبط شما را ردیابی کرده و جایگاه شما در موتورهای جستجو را ارتقا میدهند. و بنابراین شما بهتر و بیشتر در معرض دید مخاطبان و مشتریان بالقوه قرار خواهید گرفت و این پروسه کاملا رایگان انجام میگیرد.

ارائه توسط افزونه CComment

Image

آدرس: تهران، خیابان سردار جنگل، کوچه رجایی، پلاک ۶۰، واحد ۲

تلفن:  ۴۴۴۶۶۸۵۶ (۰۲۱)

ایمیل: info@kooshan.net

© 2018 Kooshan Host. All Rights Reserved