Image

یک ماه گارانتی بازگشت وجه

بدون شرط!

معرفی کنترل پنل هاست- بخش redirects (ریدایرکت دامین)

قابلیت ریدایرکت به شما اجازه میدهد کاربران هر صفحه ای از سایت خود را به هر صفحه دیگری هدایت کنید. گزینه redirects در بخش کنترل پنل سی پنل در بخش domains در دسترس میباشد. شما می توانید یک صفحه با آدرس طولانی را به صفحه ای با آدرس کوتاهتر و قابل یادآوری انتقال دهید. در این حالت مخاطبان با وارد کردن آدرس کوتاهتر در مرورگر خود به محتویات صفحه مورد نظر دسترسی پیدا میکنند.

یا به هر دلیلی میتوانید آدرس صفحه مورد نظر خود را به یک وبسایت محبوب و پربازدید مثل isna.ir هدایت کنید. در این حالت بازدید کننده آدرس صفحه سایت شما را در مرورگر خود تایپ میکند ،اتفاقی که می افتد بلافاصله آدرس در مرورگر مخاطب به آدرس صفحه مقصد تغییر یافته و نهایتا محتویات صفحه مقصد نمایش داده میشود.

اگر مایلید هر کسی نام دامنه‌ي شما را در مرورگرش وارد کرد به صفحه دیگری از سایت دیگران یا سایت خودتان منتقل شود از ریدایرکت استفاده کنید. یکی دیگر از موارد استفاده از ریدارکت زمانی است که آدرس تمام یا برخی صفحات سایت تغییر یافته و موتورهای جستجوگر و کاربران سایت به آدرس های قدیمی وارد می شوند و ما می خواهیم آن ها را به آدرس های جدید هدایت کنیم.

 

برای تنظیم ریدایرکت مراحل زیر را انجام دهید:

با استفاده از نام کاربری و پسورد کنترل پنل خود وارد سی پنل شوید. (این اطلاعات در همان ابتدای خرید هاست از طرف شرکت هاستینگ از طریق ایمیل برای شما ارسال میشود).

در بخش Domains بر روی گزینه Redirects کلیک کنید.

 

ریدایرکت دامین

 

  1. یکی از دو حالت مختلف ریدایرکت ، موقت و دائم را می توانید انتخاب کنید. ریدایرکت 302 برای زمانی که موقتا قصد انتقال صفحه ای را دارید و بعد از مدتی آدرس اصلی را دوباره فعال خواهید کرد. ولی اگر می خواهید صفحه سایت خود را برای همیشه انتقال دهید از ریدایرکت 301 استفاده کنید. در این حالت بوکمارک های مربوط به این آدرس در مرورگر شما (به آدرس فوروارد شده) آپدیت میشود.
  2. آدرسی را که میخواهید فوروارد کنید را از لیست انتخاب کنید. این لیست شامل دامنه اصلی و همه پارک دامین ها و دامنه های اضافه (addon domain) تحت اکانت شما مییاشد. در باکس پایینی آن، ادامه مسیر آدرسی را که میخواهید فوروارد کنید، تایپ می کنید. به عنوان مثال اگر شما میخواهید ریدایرکتی ایجاد کنید که هر کس که yourdomain.com/news را در مرورگر خود تایپ کرد به سایت isna.ir فرستاده شود، باید در این قسمت عبارت news را درج کنید.
  3. آدرس کامل سایت، فایل یا صفحه ای که مقصد ریدایرکت است را تایپ کنید.
  4. مدل ریدایرکت شدن را در اینجا انتخاب میکنید. اینکه کاربران برای فوروارد شدن به آدرس مقصد باید حتما www را قبل از آدرس درج کنند یا نه. به صورت پیش فرض ساب دامنه www. با آدرس دامنه شما یکی است. ولی این امکان وجود دارد که در کنترل پنل تعریف کنید که بین آین دو آدرس یعنی www.yourdomain.com و yourdomain.com تفاوت وجود داشته باشد. (کاربر با درج هر یک در مرورگر خود به دو جای مختلفی برود). پس در اینجا باید تعیین کنید که دقیقا کدام آدرس شما باید فوروارد شود. نام دامنه همراه با www. بدون آن یا هر دو حالت.
  5. اگر میخواهید تمام فایلهای داخل دایرکتوری فوروارد شده به فایلهای متناظر آدرس مقصد هدایت شود، این گزینه را تیک بزنید. در این حالت به طور مثال اگرexample1.com را به example.com ریدایرکت کرده اید، هر دایرکتوری دیگری هم مثل example1.com/gallery به example.com/gallery فوروارد میشود. این مورد برای مواقعی که نام دامنه شما تغییر کرده ولی ساختار دایرکتوری سایت شما همانند قبل است مفید میباشد.
  6. دکمه add را بزنید و تمام!
    لیست ریدایرکت های خود را در پایین صفحه به شما نمایش داده میشود. ریدایرکت ها قابل ویرایش نیستند، باید حدف شده و دوباره ساخته شوند.

ارائه توسط افزونه CComment

Image

آدرس: تهران، خیابان سردار جنگل، کوچه رجایی، پلاک ۶۰، واحد ۲

تلفن:  ۴۴۴۶۶۸۵۶ (۰۲۱)

ایمیل: info@kooshan.net

© 2018 Kooshan Host. All Rights Reserved