معرفی کنترل پنل هاست- بخش aliases (پارک دامین)

الیاس ها یا parked domains ، دامنه هایی هستند که می توانید در قسمت domain سی پنل ، بخش Aliases آنها را بر روی هاست و به دامنه اصلی خود اضافه کنید . با این کار مخاطبان با درج آدرس این دامنه ها در مرورگر خود به وبسایت اصلی شما دسترسی خواهند یافت.

در واقع الیاسها دامنه های ثبت شده ای هستند که برای آنها محتوای مجزایی درنظر نگرفته اید و میخواهید بازدیدکنندگان با درج آدرس آنها در مرورگر خود به محتویات دامنه دیگر شما دسترسی پیدا کنند. این امکان برای مواقعی که به طور مثال میخواهید دامنه ای را به قصد فروش در آینده نگه دارید و یا ترافیک بازدید یک دامنه را به دامنه دیگر منتقل کنید مفید میباشد.

به طور مثال فرض کنید نام شرکت شما example و آدرس وب سایت اصلی شرکتتان www.example.com میباشد. شما دامنه اصلی را با پسوندهای مختلف دیگر مانند example.net ، example.ir ، example.co ... ثبت و به عنوان دامنه های الیاس به دامنه اصلی خود پارک یا به عبارتی متصل میکنید. حال با درج هر کدام از آدرهای بالا در مرورگر محتویات همان سایت اصلی نمایش داده میشود. این کار دو فایده برای شما دارد.

اولا مانع از این شود که رقیبان شما با ثبت این دامنه های مشابه از عنوان و اعتبار برند شما سواستفاده برند و ثانیا اگر مخاطبان شما سهوا یکی از پسوندهای دیگر را به جای پسوند اصلی در ادامه نام دامنه شما در مرورگر خود تایپ کردند بازهم به مقصد خود یعنی سایت شرکت شما هدایت شوند.

 

الیاس در سی پنل

برای تنظیم دامنه الیاس مراحل زیر را انجام دهید:
1_ نام دامنه الیاس وارد کنید
نکته: توجه کنید که این نام دامنه باید قبلا ثبت شده باشد و همچنین نیم سرورهای آن با نیم سرورهای دامنه اصلی یکی باشد. (یعنی دامنه و الیاسهای آن روی یک سرورهاست باشند)
2_میتوانید در صورت نیاز الیاسهای ایجاد شده را حذف کنید.

تگ‌های پربازدید

برچسبی پیدا نشد.
Image

آدرس: انتهای خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان سیمون بولیوار، خیابان معین، شماره 33، واحد A1

تلفن: 44852890 - 44466856

ایمیل: info@kooshan.net

نماد الکترونیک هاست کوشان

eanjoman

© 2018 Kooshan Host. All Rights Reserved

Please publish modules in offcanvas position.