Image

یک ماه گارانتی بازگشت وجه

بدون شرط!

میزبانی چند سایت بر روی یک هاست

هاست های چند دامنه، جایی که در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید

در حال حاضر مالک یا وبمستر چند وب سایت هستید؟ برای مدیریت این سایتها چند اکانت هاست دارید؟

ممکن است فکر کنید برای هر دامنه تحت مالکیت خود نیاز است یک سرویس هاست جداگانه داشته باشید ، اما واقعیت این است که می توانید آنها را با یک حساب کاربری واحد مدیریت کنید. اگر تا الان این کار را نکرده اید این مقاله را بخوانید.
مدیریت کردن چندین وبسایت، بر روی هاست های مختلف هم دشوار و هم هزینه بر است. برای همین بسیاری از وبمستران و مالکین سایت ها ترجیح میدهند از هاست هایی که امکان میزبانی همزمان چندین وب سایت را ارائه میدهد استفاده کنند. با رشد حوزه هاستینگ، روز به روز به پلن هایی که در آنها امکان مدیریت چندین دامنه و وبسایت بر روی یک هاست ارائه میشود اضافه میشود.

تنها کاری که باید انجام دهید خرید یکی از آنهاست. با این کار می توانید به جای داشتن پنل های مدیریت جداگانه برای هر یک ، به همه سایت های خود از طریق یک رابط کاربری واحد دسترسی داشته باشید و البته فقط پول یک سرویس هاست را بپردازید.

 

چرا ممکن است دامنه دیگری بخواهید؟ این هاست ها مخصوص چه کسانی است؟

افراد و شرکتها به دلایل مختلف ممکن است نیاز به چندین دامنه و وبسایت داشته باشند. به عنوان مثال ، اگر شرکت شما دارای برندهای فرعی ، محصولات و یا خطوط مختلف تجاری است ، ایجاد یک نام دامنه منحصر به فرد برای هر یک از آنها (که افراد را به مکان مناسب در سایت شما هدایت می کند) می تواند به افراد کمک کند تا آنچه را که به دنبالش هستند راحت تر پیدا کنند. مثلا شرکت اپل را نگاه کنید. دامنه iphone.com را به بخش آیفون سایت اصلی خود ریدایرکت کرده است. این هاست ها به خصوص برای طراحان وب، توسعه دهنده گان وب ،فریلینسرها و وبمسترها بسیار کاربردی است. می توانند برای به نمایش گذاشتن دموی نمونه کارهای خود یا میزبانی سایتهای مشتریان خود و مدیریت آنها با پرداخت مبلغی بسیار به صرفه از یک هاست استفاده کنند.بر روی یک سرویس هاست با پرداخت مبلغی بسیار به صرفه به این امکان دست پیدا می کنند.

 

هشداری درباره انتخاب هاست چند دامنه

باید هنگام انتخاب چنین سرویس هایی سایر ویژگی های آن سرویس از جمله فضای وب، میزان ترافیک ماهانه، تعداد دیتابیس و سایر موارد اصلی را بررسی کنید و مطمثن شوید منابع لازم برای مدیریت همه وبسایتهای شما را آن یک سرویس هاست تامین می کند.
از قبل میزان مصرف کل وب سایتهای خود را تخمین بزنید و مطمئن شوید منابعی که به شما ارائه میشود به میزان کافی هست. اگر این کار را نکنید در وسط راه به مشکل برخواهید خورد و ممکن است مجبور شوید سرویس هاست خود را عوض کنید. یکی از روشهای خلاص شدن از این دغدغه انتخاب یک هاست نامحدود است. 

 

سایر مبانی که در هنگام خرید هاست چند دامنه باید درنظر بگیرید:

تعداد دامنه ها
برخی از شرکتهای هاستینگ در پلن های خود تعداد محدودی ادان دامنه ارائه میکنند مثلا دو یا سه عدد. به طبع شما حداکتر به همان میزان تعداد وبسایت میتوانید بر روی آن هاست میزبانی کنید. و برخی شرکتهای دیگر در پلن های خود محدودیتی در تعداد آن ندارند. مسلما باید گزینه ای را انتخاب کنید که تعداد سایتهای در حال حاضر و آینده شما را پوشش دهد.

ترافیک ماهانه
تمام وب سایت های میزبانی شده از ترافیک ماهانه یک سرویس هاست استفاده میکنند. مطمتن شوید ترافیک ماهانه سرویس برای جمع مصارف تمام وبسایتهای شما در کنار هم جوابگوست.

میزان فضای وب
هر وب سایت فضای سرور را اشغال می کند. هرچه سایت های بیشتری داشته باشید فضای بیشتری در سرور نیاز خواهید داشت. قبل از انتخاب ارائه دهنده هاستینگ ، به اندازه فایلهای سایتهای خود دقت کنید تا فضای کافی برای ذخیره آنها در هاست داشته باشید.

کنترل پنل
کنترل پنل های مختلفی وجود دارند اما بهتر است کنترل پنلی انتخاب کنید که کار کردن با آن مخصوصا مدیریت چندین وب سایت در آن ساده و کاربرپسند باشد. سی پنل یکی از محبوب تریت کنترل پنل های موچود گزینه مناسبی است

 

تنظیمات لازم در سی پنل

برای تنظیم کردن چندین وبسایت بر روی یک هاست از گزینه ادان دامین یا همان دامنه اضافی در سی پنل استفاده کنید. نکته ای که باید درنظر بگیرید این است که تمام دامنه ها باید به یک نیم سرور متصل باشند. یعنی دامنه اصلی و تمام دامنه های اضافی باید بر روی یک سرور هاست باشند.

اگر می خواهید چندین نام دامنه مختلف داشته باشید که همگی یک وبسایت را نمایش دهند باید از گزینه پارک دامین در سی پنل استفاده کنید. در سرویس کوشان تعداد مجاز پارک دامین و ادان دامین نامحدود میباشد.

مقاله های زیر شما را برای تنظیمات سی پنل راهنمایی می کند.

معرفی کنترل پنل سی پنل- بخش addon domain

معرفی کنترل پنل هاست- بخش aliases (پارک دامین)

 

مزایای استفاده از هاست چند دامنه

کاهش هزینه: هاست چند دامنه به شما امکان می دهد چندین نام دامنه و وب سایت های مختلف را تحت یک حساب کاربری میزبانی کنید. خرید هاست چند دامنه پس انداز پول شماست. زیرا می توانید تنها یک سرویس خریداری کنید و تمام وب سایت های خود را از یک مکان مرکزی مدیریت کنید.
صرفه جویی در زمان: گذشته از صرفه جویی در هزینه ، این امکان را به شما می دهد تا در وقت خود نیز صرفه جویی کنید. از آنجا که همه دامنه ها در یک حساب میزبانی یکسان میزبانی می شوند ، می توانید هر دامنه را بطور همزمان از طریق همان کنترل پنل مدیریت کنید.

بهترین گزینه در انتخاب هاست چند دامنه میتواند خرید یک سرویس هاست نامحدود باشد. زیرا در سرویس نامحدود شما هیچ محدودیتی در تعداد سایتهای قابل میزبانی بر روی یک سرویس ندارید. هر هاستی که دارای فضای وب نامحدود ، ترافیک ماهانه نامحدود و دامنه اضافه نامحدود و دیتابیس نامحدود باشد به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد سهمیه خود به مدیریت وب سایتهای متعدد خود بپردازید. سرویس هایی که در عین ارائه امکان ادان دامین محدودیت بر روی میزان فضا، دیتابیس و سایر ویژگی های هاست دارند ممکن است برای شما در مدیریت وبسایت ها موانع و مشکلاتی ایجاد کنند.

در هاست کوشان میتوانید تعداد نامحدودی از وبسایت را بر روی یک اکانت هاست میزبانی کنید. شما در میزان فضای وب و ترافیک ماهانه محدودیتی ندارید. محدودیت شما به دلیل ماهیت اشتراکی هاست در مصرف منابعی از سرور چون رم و سی پی یو و پهنای باند میباشد. این هاست برای سایتهای دانلود مناسب نیست.

برای دیدن جزییات سرویس هاست نامحدود اینجا را کلیلک کنید

ارائه توسط افزونه CComment

Image

آدرس: انتهای خیابان اشرفی اصفهانی، خیابان سیمون بولیوار، خیابان معین، شماره 33، واحد A1

تلفن:  44466856

ایمیل: info@kooshan.net

eanjoman logo

© 2018 Kooshan Host. All Rights Reserved