Image

یک ماه گارانتی بازگشت وجه

بدون شرط!

آموزش نحوه تنظیم کردن ایمیل بر روی outlook ، gmail ، mobile app

در صورتی که دامنه ای را ثبت کرده و سرویس هاست خریداری کنید، میتوانید اکانت های ایمیل تحت دامنه خود را در سی پنل هاست ایجاد کنید. از طریق وب میل میتوانید ایمیهای خود را مدیریت کنید. به این صورت که با درج آدرس دامنه به همراه کلمه webmail در مرورگر، وارد محیط وب میل می شوید و در آنجا می توانید دریافت و ارسال ایمیل ها را مدیریت کنید.

اگر فرض کنیم دامنه شما domain.com باشد باید در مرورگر خود آدرس domain.com/webmail را تایپ کرده و با درج نام کاربری و پسورد اکانت ایمیل خود وارد فضای وبمیل شوید. اگر قبلا این فضا را دیده باشید از لحاظ گرافیکی چندان کاربر پسند نیست و از طرفی راحتی کار و در دسترس بودن نرم افزارهای مدیریت ایمیل همچون outlook ما را بر این وامیدارد که اکانتهای ایمیل تحت دامنه خود را نیز بر روی آن تنظیم کرده و به جای وبمیل از این طریق ایمیل ها را دریافت یا ارسال کنیم. علاوه بر آن می توانید ایمیل خود را برروی mobile app برای دسترسی به ایملیها از طریق موبایلتان تنظیم کنید. و یا به جای outlook اکانت ایمیل دامنه خود را بر روی gmail تنظیم کنید. در این حالت و قتی با اکانت gmail وارد میشوید در محیط gmail علاوه بر ایمیلهای اصلی gmail به ایمیلهای تحت دامنه خود نیز دسترسی خواهید داشت. در قسمت اول مقاله به تنظیمات outlook میپردازیم.

برای آشنایی بیشتر با سی پنل اینجا را کلیک کنید.

 

تنظیمات Outlook

در اینجا نحوه تنظیم Outlook 2013 را آموزش میدهیم. نرم افزار outlook را اجرا می کنیم. از منوی FILE گزینه Add Account را کلیک می کنیم. پنجره زیر باز میشود. گزینه Manual setup را انتخاب می کنیم و next را میزنیم.

 

آموزش اتصال ایمیل به outlook

 

در پنجره بعدی گزینه pop3 or IMAP را انتخاب و next را میزنیم

 

آموزش تنظیم ایمیل بر روی outlook

 

 

در این پنجره مانند تصویر همه گزینه ها را پر میکنیم

 

آموزش اتصال ایمیل به outlook

 

دقت داشته باشید ایمیلی را که وارد می کنید قبلا آن را در سی پنل هاست خود ایجاد کرده باشید. همان نام کاربری و پسورد را در قسمت username و password تایپ کنید. Outging mail server و incoming mail server را از شرکت هاستینگ خود سوال کنید. یا از سی پنل هاست وارد Email Accounts شده در پایین صفحه لیست اکانتهای ایجاد شده را می بینید. گزینه Set Up Mail Client که جلوی هر اکانت در لیست مشاهده میشود را باز کنید اطلاعات مربوط به سرور میل و incoming outgoing mail server را در آنجا میتوانید ببینید. این گزینه ها برای سرور کوشان هر دو به صورت mail.yourdomain.com می باشد. با فرض اینکه دامنه شما yourdomain.com است. در قسمت yourname نام دلخواهی جهت نمایش به مخاطب می باشد. در واقع ایمیلهای شما علاوه بر آدرس ایمیل با این نام در هدر فرستاده میشود. گزینه email address هم همان آدرس کامل ایمیل می باشد.

 

برای گزینه account type دو حالت pop3 و imap قابل انتخاب است. می خواهیم ببینیم تفاوت این دو در چیست؟

به طور کلی در حالت pop3 دستگاه شما با سرور میل ار تباط ندارد و به عبارتی با هم سینک نمی شوند. ایمیلها از سرور ایمیل واکشی میشوند و فقظ در outlook ذخیره میشوند. روی سرور ذخیره نمی شوند. مگر حالتی خاص که در ادامه توضیح میدهیم. و تغییرات بر روی ایمیلها بر روی سرور اعمال نمی شود. اگر ایمیلی را در دستگاه خود از طریق outlook حذف کنید از روی سرور حذف نمی شود.
در حالت imap علاوه بر outlook یک نسخه از ایمیلها در سرور باقی می ماند و چون در این حالت سرور و outlook با هم سینک هستند شما هر تغییری روی ایمیلها در outlook انجام دهید بر روی سرور هم اعمال میشود و اگر ایمیلی را حذف کردید از سرور هم آن ایمیل حذف میشود.

 

بعد از تکمیل کردن همه موارد گزینه More setting را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشود تب دوم یعنی Outgoing Server گزینه My outgoing را تیک بزنید.

 

آموزش تنظیم ایمیل دامنه بر روی outlook

 

در تب سوم یعنی Advanced پورت های سرور هاست خود را باید تنظیم کنید که برای سرور کوشان به ترتیب 110 و 578 می باشد.

 

آموزش تنظیم ایمیل دامنه بر روی outlook

 

اگر تنظیمات خود را روی حالت pop3 انجام داده باشید در این صفحه در قسمت Delivery گزینه Leave a copy برای شما نمایش داده میشود که با انتخاب آن تعیین می کنید که نسخه ای از ایمیل ها در سرور هم علاوه بر outlook باقی بماند. چون می دانید که در حالت pop3 به صورت پیش فرض ایمیلها فقط در outlook ذخیره میشوند. در زیر این گزینه هم تنظیم می کنید که هر چندوقت یک بار ایمیل ها از روی سرور حذف شود. مقدار پیش فرض آن 14 روز است ولی برای مشتریان هاست کوشان که محدودیت فضایی ندارند توصیه میشود 30 روز تنظیم شود.

در نهایت ok را بزنید. پنجره تست اکانت باز میشود که اگر نام کاربری و پسورد و همچنین پورتهای سرور هاست را صحیح وارد کرده باشید، پاسخ تست تیک سیز رنگ به معنی صجت برقراری اتصال خواهد بود.

 

آموزش تنظیم ایمیل برروی outlook

 

در نهایت با انتخاب گزینه finish مراحل تنظیم و اتصال ایمیل شما به outlook به پایان میرسد.

ادامه دارد...

ارائه توسط افزونه CComment

Image

آدرس: تهران، خیابان سردار جنگل، کوچه رجایی، پلاک ۶۰، واحد ۲

تلفن:  ۴۴۴۶۶۸۵۶ (۰۲۱)

ایمیل: info@kooshan.net

© 2018 Kooshan Host. All Rights Reserved