Image

یک ماه گارانتی بازگشت وجه

بدون شرط!

آیا هاست نامحدود یک انتخاب مناسب برای شرکت ها است؟

آیا هاست نامحدود یک انتخاب مناسب برای شرکت ها است؟

با جستجو در گوگل، مطالب زیادی به چشم می خورد که هاست نامحدود، واقعا نامحدود نیست، بی کیفیت است، به علت تعداد وبسایت زیاد بر روی سرور سرعت آن پایین است و ... اما واقعیت هاست نامحدود چیست؟
در این یادداشت سعی می کنم فلسفه و واقعیت هاست نامحدود را شرح دهم و انتخاب نهایی درباره خوب بودن یا نبودن، استفاده یا عدم استفاده از هاست نامحدود را به عهده شما بگذارم.

 

مطلب هاست نامحدود از حقیقت تا واقعیت را بخوانید

هاست نامحدود چیست؟

از نظر من، هاست نامحدود به سرویس هاستینگی گفته می شود که:
- فضای وب آن نامحدود باشد
- پهنای باند آن نامحدود باشد
- امکان به کارگیری تعداد نامحدودی دامنه هم به صورت پارک دامین (Alias)  و هم به صورت دامنه اضافه (Addon Domain) را دارا باشد.
- تعداد و ظرفیت بانک اطلاعاتی آن نامحدود باشد.
- تعداد نامحدود اکانت ایمیل

ایجاد محدودیت در هر کدام از موارد فوق، سرویسی محدود شده و با کاربری بسیار ضعیف تر را به همراه خواهد داشت.
برای مثال اگر همه موارد فوق برقرار باشد ولی تعداد بانک اطلاعاتی شما یک عدد باشد، آنگاه شما تنها می توانید یک وبسایت دینامیک را بر روی هاست خود راه اندازی کنید و عملا مفهوم نامحدود، بی معنی می شود.

 

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله های زیر را بخوانید:

معرفی کنترل پنل هاست- بخش aliases (پارک دامین)

مقایسه ریدایرکت و پارک دامین (الیاس)

 

منتقدان چه می گویند؟

منتقدان هاست نامحدود بر این نکته تاکید دارند که در دنیا سرور با ظرفیت نامحدود نداریم و لذا ادعای هاست نامحدود ادعایی گزاف است.
همچنین عده ای نیز کیفیت خدمات ارائه شده در هاست نامحدود را زیر سوال می برند و معتقدند این سرورها به دلیل استفاده از تعداد زیاد وبسایت قرار گرفته بر روی آن نمی توانند خدمات مطلوب را به مشتریان ارائه دهند.
برای اینکه بتوانیم برای این ابهامات پاسخی بدست آوریم بهتر است بدانیم که فلسفه هاست نامحدود چیست؟

 

فلسفه هاست نامحدود

هاست نامحدود به منظور ارائه فضای وب بی دغدغه برای صاحبان وبسایت، محدودیتهای رایج در هاستینگ را حذف کرده است. دیگر لازم نیست شما نگران پر شدن ظرفیت فضای وب و یا محدودیت استفاده از پهنای باند باشید. اگر بخواهید وبسایت دوم، سوم، چهارم یا پنجم راه اندازی کنید لازم نیست به فکر محدودیت در تعداد نام دامنه یا خرید هاست جدید باشید.

اگر برنامه ای برای استفاده از دامنه جدید برای استفاده به عنوان ایمیل شرکتی دارید، مشکلی با افزودن دامنه و یا تعداد اکانت ایمیل نخواهید داشت.

هاست نامحدود هاست بی دغدغه است، بدون اینکه بخواهید سرویسی افزایش دهید یا نگرانی از بابت تعداد دامنه و فضا و پهنای باند داشته باشید می توانید از خدمات هاستینگ استفاده نمایید.
شما نمی توانید یک خبرگزاری را بر روی هاست نامحدود قرار دهید چون در سرویس بقیه کاربران اختلال ایجاد می کنید، اما با خرید یک هاست نامحدود می توانید با پرداخت هزینه ای معادل یک سرویس اشتراکی از خدمات با کیفیت تر و جامع تری بهرمند شوید.

 

چرا باید از ایمیل شرکتی در کسب و کار خود استفاده کنیم؟

 

پاسخ به منتقدان

  1. نامحدود وجود ندارد: بله، ما هم میدانیم که سرور با امکانات نامحدود وجود ندارد، اما مشتریان خود را درگیر سرویسهای با محدودیتهای عجیب و غریب نمی کنیم. همه می دانیم که برای راه اندازی یک وبسایت داینامیک، حداقل به یک گیگ فضا احتیاج است. پس سرویسهای 200 مگ و 500 مگ صرفا برای پر کردن جدولهای قیمت کاربرد دارد و نه هاستینگ وبسایت!
    از طرفی نمی خواهیم مشتری ما نگران یک دامنه اضافه یا یک دیتابیس اضافه باشد و دوست داریم انرژی خود را بر کسب و کار متمرکز کند.
  2. کیفیت خدمات: اگر از هاست مجازی و اختصاصی چشم پوشی کنیم، تقریبا اکثر شرکتهای هاستینگ اطلاعاتی از تعداد وبسایتهای میزبانی شده بر روی یک سرور اشتراکی به مشتریانشان نمی دهند و مشخص نیست در یک هاست اشتراکی که ارائه می کنند همزمان چه تعداد مشتری را میزبانی می کند. صحبت از کیفیت پایین، بدون وجود مدارک و شواهد، ادعایی بیش نیست.

ما نیز برای اطمینان مشتریان محترم از کیفیت خدمات و پشتیبانی، امکان تست یک ماهه را در سرویسهایمان فراهم آورده ایم تا با خیال راحت به جمع مشتریان هاست کوشان بپیوندند.

ارائه توسط افزونه CComment

Image

آدرس: تهران، خیابان سردار جنگل، کوچه رجایی، پلاک ۶۰، واحد ۲

تلفن:  ۴۴۴۶۶۸۵۶ (۰۲۱)

ایمیل: info@kooshan.net

© 2018 Kooshan Host. All Rights Reserved